Gürgan Clinic Infertilite Tüp Bebek Merkezi - Ankara Tüp Bebek Merkezi

ANKARA TÜP BEBEK MERKEZİ


Gürgan Clinic Infertilite Tüp Bebek Merkezi

@tupbebek.isim
Facebook'da Paylaş
Telefon:0800 314 00 03 (ücretsiz danışma)
Telefon 2:0 (312) 442 74 04 - 05
Gsm:0530 400 37 53 (Duygu Yıldırım)
Gsm 2:0530 402 79 44 (Satı Tuncer)
Eposta:info@gurganclinic.com.tr
Web:www.gurganclinic.com.tr
Faks:0 (312) 442 74 07
Adres:Çankaya caddesi No: 20/3 Çankaya/ANKARA
@tupbebek.isim
Kroki için resme tıklayınız


Gürgan Clinic Infertilite Tüp Bebek Merkezi Foto Galeri

@tupbebek.isim @tupbebek.isim @tupbebek.isim
  


Daha Büyük Görüntüle

Gürgan Clinic Infertilite Tüp Bebek Merkezi Videolar

Gürgan Clinic Infertilite Tüp Bebek Merkezi Hakkında

Hizmetlerimiz

 • İnfertil çiftlerin değerlendirilmesi ve tedavi seçeneklerinin sunulması
  • Yumurtlama tedavisi
  • İnseminasyon (aşılama tedavisi)
  • Tüp Bebek Tedavisi (mikroenjeksiyon)
 • Gebelik takibi (normal, riskli) ve doğumun planlanması
  • Genel tarama testlerinin yapılması
  • Gebelikte sorun olabilecek özel tarama testlerinin yapılması
  • Genetik tarama testleri
  • Ultrasyon gelişim takimi
  • Doppler USG ile kan akımlarının ölçülmesi
  • 3 ve 4 boyutlu USG ile gebelik taramalarının yapılması
  • Doğum şeklinin planlanması
  • Anestezi seçeneklerinin sunulması (genel-epidural)
  • Doğum sırasında bebek kordon kanından kök hücrelerin ayrıştırılıp saklanması ile ilgili organizasyonun yapılması.
 • Genel Jinekoloji
  • Adet Düzensizliği
  • Uterus myomlarının değerlendirilmesi ve gerekli tedavinin planlanması
  • Over kistlerinin değerlendirmesi ve gerekli tedavinin planlanması
  • Rahim içi problemlerin histereskopik olarak değerlendirilmesi
  • Jinekolojik operasyonların açık ya da laparoskopik olarak yapılması. Herhangi bir nedenle operasyon gerekli olunca öncelikle hasta bu konuda detaylı aydınlatılmakta ve kişiye özel olarak cerrahisi ve takibi planlanmaktadır.
  • Hormon bozuklukluğuna bağlı olarak gelişen aşırı kıllanma, düzensiz adetler, cilt sorunlarının değerlendirilmesi
  • Kişiye özel doğum kontrol yönteminin belirlenmesi ve uygulanması
  • Endometirozis hastasının değerlendirilmesi ve tedavisinin planlanması
  • Genital sistem ile ilgili kanser taramalarının yapılması
 • Smear testinin yapılması
 • Gerekli görülen vakalarda kolposkopi denilen yöntemle yani servikal bölge mikroskopla büyütülüp incelenerek gerekli taramaların yapılması
 • Gerekli görülen vakalarda rahim içinin ofis histereskopi denilen yöntemle teleskopik olarak incelenmesi (hasta kendisi de işlemi izlemektedir, ayaktan verilen bir hizmettir.)
 • Meme muayenesi, meme USG, mamografi tetkikleri organizasyonunun yapılması

EKİBİMİZ

Prof. Dr. Timur GÜRGAN

Profesör Dr Timur Gürgan1980’de Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olduktan sonra; 1985’te, Ankara’daki Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde yardımcı doçent olarak akademik kariyerine başladı; 1988’de doçent, 1995’te profesör unvanını aldı. 1986’da, Joint Academical Unit of Obstetrics and Gynecology and Reproductive Physiology, London Hospital Medical College ve Reproductive Endocrinology Unit of St Bartholomew's Hospital’da üreme tıbbı dalında araştırma görevlisi olarak atandı ve bu görevde iki yıl kaldı. “Fallop Tüpleri İçeriğinin İnsan Oositlerinin Fertilizasyonunda Oynadığı Rol”  projesini yürüttü. Aynı zamanda Lister Hospital ve London Bride Hospital’da yardımcı üreme teknikleri üzerinde çalıştı; Vancouver, Kanada’daki Haddash Medical University’de Prof. Victor Gomel’den endoskopik mikrocerrahi eğitimi aldı; ayrıca Haddash Üniversitesi’ne “Fallop Tüpü Mukozasının Kültürü” konulu ziyarette de bulundu. 1993-1994’te, Prof. Walwiener ve  Prof. Jacques Donnez ile birlikte endoskopik cerrahi üzerinde çalıştı. 1995-1996’da endoskopik endometriozis cerrahisi üzerindeki deneyimlerini artırmak için, Harry Reich ve Camran Nezhat ile çalışma fırsatını buldu. 1995’te, Cornell University, Centre for Reproductive Medicine and Infertility, New York, USA’de 6 ay süreyle ziyaretçi profesör olarak bulundu;   Prof. Zev Rosenwaks ve ekibiyle çalıştı. Ayrıca; Center of Reproductive Biology Associates’ta Dr.Michael Tucker’ı, Reproductive Medicine and Science of Saint Barnabas’ta Jaques Cohen ve Mina Alikani’yi ve in Bourn Hall Clinic’te Mr. Peter Brinsden’ı ziyaret fırsatını buldu. 10 yıl süreyle; Hacettepe Üniversitesi Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Bölümü başkanlığını yürüten Profesör Gürgan halen bu göreve devam etmektedir. 1997-2000 yılları arasında Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nün başkanlığını yaptı. Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’ndeki jinekolojik endoskopi, IVF, androloji ve menopoz bölümlerini kurdu. 90’lı yılların başlarında jinekolojik endoskopiyi ve androlojiyi, uluslararası uzmanların desteğiyle ülkesine getirdi. Bölümü’nde yardımcı üreme teknolojileri ve jinekolojik endoskopi öğrenim ve eğitim gören çok sayıda meslektaşı ve öğrencisi, Ülke’deki çeşitli kurumlarda hizmet vererek ülkesindeki üreme tıbbı bilimsel standartlarının yükselmesini sağladılar.  Kendisi ayrıca; bilimsel açıdan ileri derecede başarı kazanan, çok sayıda ulusal ve uluslararası kongreler, sempozyumlar ve çalıştaylar organize etti. Üreme tıbbının uluslararası öncülerinden çok büyükbir bölümü bu toplantılara katıldı ve Türkiye’yi ilk kez ziyaret etme fırsatını buldu. Bu toplantılara katılan genç bilim insanlarının ve jinekologların çok büyük bölümü, yüksek standarda sahip konuşmaları dinlemenin yanı sıra, söz konusu liderlerle kişisel olarak tanışma şansını yakaladı ve bazıları bu liderlerin enstitülerinde çalışmak üzere yurt dışına gitme fırsatını elde etti.

Türkiye Fertilite Derneği’nin kuruluşunda çalıştı ve 2008 yılında bu derneğin başkanlığına seçildi. Kendisi aynı zamanda, Sağlık Bakanlığı’nın Yardımcı Üreme Teknikleri lisans komitesinde de aktif görevlerde bulundu.

1988’de ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embriyology) üyesi olan Profesör Gürgan, derneğin Uluslararası Tavsiye Komitesi’nde 10 yıldan daha uzun süre hizmet vererek söz konusu derneğin Türk meslektaşları tarafından bilinmesi için çaba harcadı ve ESHRE himayesinde çeşitli aktiviteler organize etti. 2007’de, bu önemli derneğin yönetim kurulu üyeliğine seçildi ve halen dernek için aktif çalışmaktadır.  ESGE derneğinin kurucu üyesi olarak faaliyet gösterdi ve 1996-2001 yılları arasında yönetim kurulu üyesi olarak hizmet verdi. International Advisory Committee of American Association of Gynecological Laparoscopist’in Uluslararası Tavsiye Komitesi’nde ve   International Society of Gynecological Endoscopy’nin yönetim kurulunda görevlidir. Middle East Fertility Society (MEFS)’nin uluslararası danışmanı ve  MEFS Journal yayın kurulu üyesidir. Mayıs 2005’te İstanbul’da düzenlenen 13th World Congress on In Vitro Fertilization, Assisted Reproductive Technologies  and Genetic başkanlığını yapmıştır. Yeni kurulan International Society of In Vitro Fertilization’ın eğitim ve öğrenim faaliyetlerinde yardımcı olarak çalışmaktadır. Mediterranean Society for Reproductive Medicine (MSRM) yönetim kurulu üyeliğinde bulunmuş ve Mayıs 2007’de Antalya’da düzenlenen MSRM Annual Meeting’in başkanlığını yapmıştır. Ekim 2009 tarihinde de Antalya’da Üreme Tıbbi Derneği kongresine başkanlık yapmış ve yüksek katılımla, internasyonel çok sayıda konuşmacı ile büyük övgü toplamıştır. Profesör Gürgan’ın yürüttüğü Türkiye Üreme Tıbbı Derneği başkanlığı, ülkemizdeki önemli bilimsel faaliyetlerinden birisi olarak devam etmektedir.

PCOS, endometrioz , klinik ART uygulamaları, ofis histeroskopisi ve  ART uygulamalarında çoğul gebeliğin önlenmesi; başlıca ilgi alanlarıdır. Ayrıca RBM Online, Human Reproduction, Fertility Sterility, MEFS Journal ve AAGL Journal gibi bazı dergilerde editör kurulunda çalışmakta ve eleştirmen olarak görev yapmaktadır.

Profesör Gürgan üniversitedeki eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yanı sıra GÜRGAN CLINIC Kadın Sağlığı, İnfertilite ve Tüp Bebek Merkezi 2000’den bu yana Bilimsel Yöneticisidir. Ekibi ile birlikte ülkede Doç Dr Aygül Demirol liderliğinde PCOS hastası kadınların, oositlerin in vitro matürasyonunu takiben başarıyla ilk gebeliklerin elde edilmesini sağlamıştır ve halen bu konuda çalışmaları devam etmektedir. Gürgan Clinic ekibi ayrıca International Special Interest gruplarıyla birlikte çalışmaktadır. IVF laboratuvarı kalite yönetimi ve yeni projeler üzerinde titizlikle çalışmaktadır. Hacettepe Universitesi Techno-city’de bir araştırma ve geliştirme laboratuvarı kurulumunu tamamlamış ve ekibiyle birlikte araştırma projeleri üzerinde çalışmaya başlamıştır.  Çok sayıda ulusal ve uluslararası yayına sahiptir.

Doç. Dr. Aygül DEMİROL

Gürgan CLINIC Kadın Sağlığı, İnfertilite ve Tüp Bebek Merkezi tüp bebek sorumlusu olarak çalışan Doç. Dr. Aygül DEMİROL , Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra aynı üniversitede Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Prof. Dr. Timur GÜRGAN ile birlikte Tüp Bebek Ünitesinde çalışmaya başlamış ve bu konuda birçok araştırma projesinde yer almıştır. Ayrıca yurtdışında çeşitli toplantı ve bilimsel aktivitelere katılarak, Gürgan CLINIC İnfertilite ve Tüp Bebek Merkezi'nin kuruluş aşamasının gerçekleşmesine katkıda bulunmuş ve sorumlu uzman olarak çalışmaya başlamıştır. Yurt içi ve yurt dışı birçok yayını bulunmaktadır. Yurt dışındaki tüp bebek gelişimi ile ilgili organizasyonları yakından takip etmektedir. Halen aktif olarak medikal direktör ve laboratuar kalite kontrol sorumlusu olarak çalışmaktadır. Gürgan CLINIC'de akademik çalışmaları organize ederek yeni tekniklerin uygulanmasında aktif olarak görev yapmaktadır.

Tamer SARI (Laboratuvar ekibi)

1967 yılında Ankara'da doğdu.1984 yılında Kimya Meslek lisesini bitirdi.1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Tüp Bebek Ünitesinde göreve başladı.1995 yılına kadar İn-vitro fertilizasyon tekniği ile çalışmalarına devam etti. 1995 yılında Hollanda-Maastricht Academisch ziekenhuis Hospital tüp bebek merkezinde Mikroinjeksiyon teknikleri üzerine eğitim aldı.1995-2001 yılları arasında 3500 çifte mikroinjeksiyon tekniği ile yardımcı tedavi tekniğini kullandı.

1998 yılında Belçika Brüksel AZVUB Academisch ziekenhuis vrije üniversiteit de Testiküler sperm hazırlanması,geliştirilmesi ve dondurulması üzerine çalışmalarda bulundu.

1999 yılında İsrail Tel-Aviv Rabin Medical Center Affiliated with the sackler school of Medicine Üniversity de dondurma ve çözme işlemleri ile Testiküler sperm dondurma ve çözme teknikleri üzerine çalışmalarda bulundu. 1992-2000 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Tüp Bebek Ünitesi Laboratuvar sorumlusu olarak görev yaptı.Clinic Tüp Bebek Ünitesi kuruluş aşamasında bulundu. Halen CLİNİC Kadın Sağlığı, İnfertilite ve Tüp Bebek Merkezi Embriyoloji laboratuvarında görev yapmaktadır.

Bağdagül GİRGİN (Labaratuvar ekibi)

1971 yılında Almanya'da doğdu. 1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun oldu. 1996-2001 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Tüp Bebek ünitesinde görev yaptı. 2001 yılında Çocuk Hastanesi Pediatrik Hematoloji gen haritalama laboratuvarında göreve başladı.PCR amplifikasyon, DNA izolasyonu, acrylamid / agaroz jel yürütme ile ilgili çalışmalarda bulundu.

2006 yılında University of Bologna Human Reproductive Medicine Unit Infertility and IVF Center 'da Dondurma - Çözme yöntemleri ile ilgili çalışmalarda bulundu. 2002 yılından itibaren CLİNİC Kadın Sağlığı, İnfertilite ve Tüp Bebek Merkezi Embriyoloji laboratuvarında çalışmaktadır.

 

Ankara'nın İSO 9001 belgeli merkeziyiz!

Gürgan Clinic uluslararası ISO 9001:2000 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ sertifikasını almaya hak kazanmıştır. Merkezimiz Ankara'da bu sertifikaya sahip olan ilk ve tek merkezdir.

ISO 9001 Belgesi ilgili kuruluşun ürün veya hizmetlerinin uluslararası kabul görmüş bir yönetim sistemine uygun olarak sevk ve idare edilen bir yönetim anlayışının sonucunda ortaya konduğu ve dolayısı ile kuruluşun ürün ve hizmet kalitesinin sürekliliğinin sağlanabileceğinin bir güvencesini belirler.

Merkezimiz aldığı bu belge ile Uluslararası Kalite Yönetim Sistemine ve standartlarına uyumunu ve uygunluğunu tescil etmektedir.

Gürgan Clinic Infertilite Tüp Bebek Merkezi Hakkında Yorumlar

zeynep
hastalarla timur bey bizzat kendi ilgilenmiyormu

Sizin Yorumunuz Nedir?
Ankara Tüp Bebek Merkezleri